از چه زمانی برای کنکور شروع کنیم؟

 • درس
  مشاوره
 • مبحث
  -
 • پایه تحصیلی
  دوازدهم
 • اگر شما بخواین برای یه سفر برنامه ریزی کنین، اولین فاکتور مهمی که تعیین کننده است، مقصد شماست.

  مدت زمان طول سفر، وسیله حمل و نقل، آب و هوا و خیلی از موارد دیگه ای هستن که در برنامه ریزی شما تاثیرگذار خواهند بود.

  زمانبندی برای کنکورررر؛ مستلزم انتخاب هدفه!

  سال کنکور شما هم دقیقا مثال مشابهی از یک سفره که به برنامه ریزی دقیق نیازمنده. زمانبندی درست، آماده کردن لوازم مورد نیاز، مشورت با راهنمای معتبر، همه و همه از مراحل اولیه شروع یه مسیر پر ماجراست.

  کنکور، هدفیه که در گرو مسیری سخت، طاقت فرسا و گاهی اوقات ناامید کننده است. اما اگر خودت رو خوب برای اون آماده کرده باشی، پایانش خیلی لذت بخشه و میتونه دریچه ای به یه دنیای جدید باشه.

  همانطور که مقدمه چینی ها برای یک سفر متاثر از مقصده، برنامه ریزی برای کنکور هم وابسته به هدف شماست.

  آخر این راه میخواین به چه چیزی برسین؟

  هدف شما بخش خیلی زیادی از سال کنکور رو پوشش میده. پس در انتخابش حتما دقت، حوصله، بررسی و مشورت رو به کار ببرین. برای انتخاب اون سعی کنین تمامی جوانب رو در نظر داشته باشین و از تصمیمات احساسی خودداری کنین.

   

  اگه تصمیم دارین برای هدف کنکوری خود  یکی از سه گزینه بالا رو انتخاب کنین، قطعا به برنامه ریزی اصولی نیاز پیدا میکنین و زمان شروع شما مهم و تعیین کننده میشه. اما اگه برای هدفی که برای آیندتون درنظر گرفتین نیاز مبرم به نتیجه عالی در کنکور ندارین، بهتره سراغ رشته های کم طرفدار کنکور برین.

   

  توانایی های فردی، مشخص کننده زمان شروع

  شناخت توانایی ها، نقاط ضعف، موانع و مشکلاتی که بر سر راه شما در سال کنکور قرار میگیره، همگی به اندازه خودشون، در پیشبرد اهداف کوتاه مدت شما تاثیرگذار هستن. با توجه به این عوامل، به راحتی می تونین تصمیم گیری کنین که چه زمانی دقیقا برای شروع مناسبه. اصلا لازمه همه دانش آموزا حتما از سال دهم برای کنکور دست به کار بشن؟ یا حتی اگر شما از سال دوازدهم هم برای کنکور شروع به خواندن کنین، میتونین به نتیجه دلخواه خودتون برسین؟

   

  برای اینکه بتونیم به جواب این سوال برسیم که: از کی باید برای کنکور شروع کنیم تا به نتیجه مورد نظر برسیم؟ مهندس عسکری، سرمشاور مجموعه مکعب، توضیحات کاملی رو در این باره توی این ویدئو ارائه دادن.

   

 • مدرس
  مهندس حسین عسکری
 • تگ ها
 • دسته بندی

  کنکور

 • قیمت
  رایگان

نظرات و پیشنهادات شما
با ارسال نظرات و پیشنهادات خود به ما در ارائه بهتر محتواهای آموزشی کمک کنید