چگونه رتبه برتر شویم؟

یکی از آرزو های هر دانش آموزی، موفقیت در کنکور و رسیدن به رتبه برتر هستش. اما خب رسیدن به رتبه برتر قوانین و قواعد خاص خودشو داره که فقط تعداد محدودی ازشون پیروی میکنن به همین دلیل هم میشه گفت: رسیدن به رتبه های برتر آزمون سراسری، کار آسونی خواهد بود!

چطور میتونیم بدونیم که از چه قواعد و قوانینی باید استفاده کنیم و کدوم مارو در راه درست قرار میدن؟

همونطور که خودتون هم به جواب این سوال واقف هستین، کمک گرفتن از تجربیات رتبه های برتر در کنکور میتونیم به یک سری راه های مطمئن برای رتبه برتر شدن برسیم چراکه اگه برای افراد زیادی این راه ها جواب دادن پس برای ما هم میتونن جواب خوبی باشن و به امتحانش می ارزه!

گروه آموزشی و مشاوره ای مکعب، بیشتر از 25 ساله که در حوزه موفقیت در آزمون سراسری و امتحانات نهایی، سابقه درخشانی رو برای خودش کسب کرده و این رو میشه از تعداد رتبه های برتر این مجموعه متوجه شد. شاید براتون جالب باشه که بدونین فقط در همین آزمون سراسری اخیر ، این مجموعه حدود 40 رتبه برتر زیر هزار داشته! که فقط 15 نفر از اونها رتبه زیر 100 آزمون سراسری رو کسب کرده بودن!!!

لیست رتبه های برتر( اسم و رتبه)

رتبه های برتر چیکار میکنن؟

راهکارهایی که برای موفقیت در کنکور استفاده میشن متفاوت هستن و اینکه کدوم یکی از اونها برای داوطلب مفید خواهد بود فقط مسلتزم امتحان کردنه و براساس بازخورد و نتیجه ای که ارائه میده، میشه بهترین راه رو انتخاب کرد.

اما اینجا کار تموم نمیشه، چون باااید باید داوطلب کنکوری بتونه توی این راه استمرار و سماجت به خرج بده. امیدش رو از دست نده و از هر شکستی که میخوره درس بگیره و هر روز به هدفش نزدیکتر بشه.

استمرار و باوره که میتونه افراد رو به هرررر هدفی توی زندگیشون برسونه! و این از ویژگی های بارز اشخاص موفق هستش.

بعضی از راهکار های کنکوری برای همه رتبه برتر ها، یکسان هستش و تقریبا اکثریتشون بعد از موفقیت در آزمون سراسری این نکات رو به عنوان عوامل موفقیت خودشون بیان میکنن:

 • داشتن هدف
 • برنامه ریزی
 • بالا نگه داشتن انگیزه
 • خلاصه نویسی درست
 • مطالعه با شیوه های درست مخصوص هر درس
 • مقابله با خستگی
 • استفاده از دوران جمع بندی به ویژه دوران عید
 • بیشتر بخوانیم:

  چطور به شیوه رتبه برتر ها زیست بخونیم؟

  رتبه های مکعب چگونه به درصد 100 شیمی کنکور رسیدند؟

  با اینکه رتبه برتر شدن، یکسری قواعد و چارچوب های معین و مشخصی داره اما باید این مورد رو هم در نظر داشته باشین که رتبه های برتر برخلاف شباهت های رفتاری که با هم دارن، در خیلی از موارد هم کاملا متفاوت از همدیگه عمل میکنن. یکی از این موارد تفاوت، میزان ساعت مطالعاتی هستش که بستگی به بازدهی هر شخص داره و خیلی وقتا اصلا شبیه به داوطلبین دیگه نیست! یا حتی مثلا محیطی که درس میخونن هم غالبا با هم متفاوت هستش. پس موفقیت به معنی شباهت صددرصدی نیست! هرکس باید مطابق بازدهی و روند پیشرفت خودش درس بخونه!

  دانش آموزان مکعب چطور رتبه برتر شدند؟

  کسب رتبه و کارنامه های درخشان درآزمون سراسری، آرزوی هر داوطلب و مشاورکنکوری هستش! اما اولین گام برای موفقیت تعیین هدف هستش، اینکه داوطلب بدونه که برای چی قراره تلاش کنه و به چی قراره برسه، خودش از مهمترین چیزایی هستش که هر کنکوری لازمه که بدونه. وجود مشاورین کنکوری، در انتخاب هدف دانش آموزا تاثیر زیادی داره و اگر این هدف به اشتباه و یا از روی افکار اطرافیان انتخاب بشه قطعا مشکلات بزرگی رو برای داوطلبین آزمون سراسری به ارمغان میاره!

  رتبه های برتر مکعب چطوری هدفشون رو انتخاب کردن؟

  برای داشتن بهترین بازدهی در کمترین زمان ممکن، نیازه که داوطلب بدونه هر درس رو چطوری بخونه تا بهتر یاد بگیره و زودتر درس به حافظه بلند مدتش منتقل بشه. اینکار باعث میشه که نتیجه بهتری در آزمون های آزمایشی و آزمون سراسری بدست بیاره. از اونجایی که هر دانش آموز حتی با خانواده و دوست های صمیمی خودش هم میتونه روند پیشرفت متفاوتی داشته باشه، نمیشه که یک نسخه رو برای همه پیچید! و به همین دلیل خود داوطلب باید روش های متفاوت رو امتحان کنه تا بهترین روش درس خوندن مختص خودش رو پیدا کنه. البته توی این قسمت هم وجود یک مشاور تحصیلی که با کنکوری ها زیاد سر و کار داشته میتونه شدیدا مفید واقع بشه چرا که با شناخت و تحلیل نمرات و... داوطلب، مشاور میتونه بهترین روش رو در سریعترین زمان ممکن در اختیار دانش آموز قرار بده و اینطوری مقدار خوبی در صرف زمان برای آزمون و خطا کردن روش های درست درس خوندن، صرفه جویی میشه.

  رتبه های برتر در مکعب هر درس رو چطوری میخونن؟

  همه ما گاها دچار سردرگمی میشیم و خیلی وقتا برای ادامه دادن نیاز به انگیزه داریم؛ در خیلی از مسائل زندگی ممکنه که این چیزا رو تجربه کنیم.

  اینکه چطور با وجود تمام سختی ها و اتفاقات بدی که تجربه میکنیم بتونیم باز هم ادامه بدیم و به اهدافی که مشخص کردیم برسیم، مارو از بقیه متفاوت میکنه. اکثرا لازم میشه که به خودمون یادآوری کنیم که اصلا برای چی شروع کردیم و نتیجه ای که قراره بهش دست پیدا کنیم رو برای خودمون مرور کنیم تا متوجه بشیم تلاش هامون بیهوده نبوده.

  مشکلات و بی انگیزگی در راه کنکور هم دانش آموزا رو به خودش دچار میکنه. ولی خب باید بدونین که رتبه های برتر جا نمیزنن!!!

  رتبه هایی که با مکعب به موفقیت رسیدن، چطور تونستن به مشکلات غلبه کنن؟

  هرکسی نمیتونه رتبه برتر بشه!

  همونطوری که بالاتر گفتیم و تجربیات رتبه های برتر رو دیدیم؛ با اینکه رتبه شدن خیلی آسونه ولی هرکسی نمیتونه بهش برسه! ویژگی های کوچیکی وجود دارن که معدود افرادی درآزمون سراسری بهشون توجه میکنن و همین باعث میشه که جزء اقلیت های موفق در کنکور باشن.

  هیچکسی نمیتونه ادعا کنه که تمام راه های موفقیت رو میدونه اما اشخاصی که تجربه های درخشان در این راه کسب کردن، بهترین گزینه ها برای مشورت و مشاوره دادن به داوطلب های کنکور هستن.

  آشنایی با رتبه برتری که مشاور رتبه های برتر کنکور شده!

  برای درس خوندن به شیوه رتبه های برتر و دستیابی به بهترین درصدها در آزمون سراسری، تیم مشاوره مکعب اینجاست تا رایگان و بدون هیچ هزینه ای راه موفقیت رو بهتون نشون بده!

  برای دریافت مشاوره و برنامه ریزی رایگان کنکور کلیک کنین.