در تابستان برای کنکور از چه درس هایی شروع کنیم؟

 • درس
  مشاوره
 • مبحث
  -
 • پایه تحصیلی
  دوازدهم
 • اگر به تازگی امتحانات نهایی یازدهم رو تموم کردین و الان حتما این سوال براتون پیش اومده که چه برنامه ای برای دوران جمع بندی تابستان مناسبه!!

  مرور مطالب سال یازدهم؟ یا پیش مطالعه دروس جدید دوازدهم؟ سوالیه که بیشتر دانش آموزا در بازه ی زمانی تابستان بهش برمیخورن.شاید یک سری از دانش آموزا به علت نداشتن تسلط در دروس دوازدهم ، از مطالعه اونها در تابستان خودداری کنن و گروهی هم هستن که چون سال یازدهم رو به تازگی تموم کردن و مباحث پایه رو به تازگی امتحان دادن، تصور میکنن نباید سراغ مطالب پایه برن.البته جمع بندی سال دهم و یازدهم در تابستان تصمیمی هست که بیشتر دانش آموزا میگیرن.فراموشی مطالب سال دهم و استرس ناشی از نرسیدن به سرفصل های آزمون سراسری ، دو عامل موثر در تصمیم گیری اونها محسوب میشه.

  سردرگمی و نداشتن نظم  و برنامه ریزی تحصیلی، بر روی داوطلبین کنکوری اثر منفی میزاره و اونها نمی تونن به درستی بر روی ساعات مطالعاتی خودشون ، تمرکزخوبی داشته باشند. ودر انتهای تابستان، به علت مطالعه پراکنده و نرسیدن به سرفصل های تعیین شده برای کنکور، با استرسی بیشتر از قبل، سال تحصیلی دوازدهم رو شروع می کنن. 

  همه ی نکاتی که باید برای داشتن برنامه خوب تابستان کنکور مدنظر داشته باشین در فیلم، «برای کنکور چقدر درس بخوانیم؟» گفته شده .

   علاوه بر رعایت اصول برنامه ریزی تحصیلی و زمانبندی درست روی مباحث کنکوری، باید بدونین که روی چه دروسی در تابستان وقت بزارین . چه دروسی از اهمیت بیشتری در کنکور برخوردار هستن و تعداد تست های هر درس و زیر مبحث های هر کتاب چقدر از دفترچه سوالات آزمون سراسری رو پر می کنن و همینطور، شرایط شما برای اجرای برنامه ی درسی تابستان ، چقدر منعطفه؟

  همه ی موارد در تصمیم گیری نهایی مهم هستن و باعث میشن که از تابستان برای کنکور خودتون رو آماده کنین.

  اگر شما هم با این سوال مواجه شدین که : آیا برای کنکور باید از تابستان شروع کرد؟ یا اصلا از کی باید برای کنکور شروع کنیم؟ بهتره فیلم مشاوره ای از کی برای کنکور شروع کنین؟ رو هم نگاهی بندازین.

 • مدرس
  مهندس حسین عسکری
 • تگ ها
 • دسته بندی

  کنکور

 • قیمت
  رایگان

نظرات و پیشنهادات شما
با ارسال نظرات و پیشنهادات خود به ما در ارائه بهتر محتواهای آموزشی کمک کنید